Akumulatorowe nożyce do cięcia krzewów i żywopłotów Gardena

Napęd akumulatorowy ma kilka niezaprzeczalnych zalet. Łączy walory sprzętu elektrycznego (tu na pierwszym miejscu stoi mała waga urządzeń) z brakiem konieczności uganiania się z mniej lub bardziej uciążliwymi przewodami elektrycznymi. Żywotność baterii stosowanych obecnie do zasilania urządzeń akumulatorowych marki Gardena wynosi do 1000 ładowań, co przy założeniu użytkowania sprzetu 4 razy w tygodniu podczas sezonu wegetacyjnego (6 miesięcy) pozwala na swobodną pracę przez długi, sięgający do 5 lat, czas.

1. - Przegub regulacyjny: jego naciśnięcie pozwala na ustawienie urządzenia pod odpowiednim kątem.
2. - Przycisk włączający: do prostego uruchomienia urządzenia.
3. - Blokada pracy: uruchamiana przez przesunięcie do przodu i wyciśnięcie następnie przycisku włączającego.
4. - Obustronna blokada noża: jej wyciśnięcie pozwala na łatwa i szybką wymianę noży tnących.
5. - Nóż tnący: większość modeli pozwala na zamontowanie różnych noży (zobacz tabelę poniżej).

Doładowanie baterii możliwe w każdej chwili, krótki czas ładowania bez efektu "pamięci" i samoczynnego rozładowania. Dzięki wymiennym nożom (zobacz mozliwości kombinacji w tabeli poniżej) mozna przekształcić nożyce do trawy w nożyce do krzewów. Wystarczy wymienić noże bez konieczności użycia narzędzi.

___________

* - szerokość cięcia przy zastosowaniu fabrycznie dołączanego ostrza


Akcesoria do nożyc akumulatorowych GARDENA

Do wymienionych wyżej modeli można zastosować wymienne ostrza oraz inne artykuły pomocnicze. Ich kompatybilość przedstawia poniższa tabela:

 

Trzonek teleskopowy pasuje do wszystkich nożyc akumulatorowych. Obraca się w obie strony, co 45o. Wysokość jest płynnie regulowana w zakresie 85-120 cm. Umożliwia pracę bez konieczności schylania się, a w przypadku cięcia wyższych roślin ostrzem do krzewów - także bez konieczności korzystania z wszelkich podwyższeń dla zwiększenia zasięgu.

1. - Włącznik: do prostego uruchomienia urządzeń.
2. - Blokada pracy: uruchamiana przez przesunięcie do przodu i wyciśnięcie następnie przycisku włączającego.
3. - Obrotowa regulacja wysokości: zakres regulacji - od 85 do 120 cm.
4. - Przycisk rozłączający: pomocny przy odłączaniu trzonka.

Do cięcia większych powierzchni Gardena proponuje model EasyCut 50-Li (art. 8873) wyposażony w akumulator litowo-jonowy, który może być ładowany w każdym stanie naładowania a ładowanie można przerwać w każdym momencie bez szkody dla akumulatorów (brak efektu pamięci).

 

Zobacz także: